Mai 2018

 

"Kallis kuule ma kuskilt kuulsin, et selle residentsuse jaoks on mingisugust padronit vaja"

 

"Misasja, mis padrunit???"

 

Mis see padron siis on?

Padron ehk pikemalt el empadronamiento on haldusüksusesse sissekirjutus. Olgem siin nüüd tähelepanelikud, et omavahel ei läheks segi sissekirjutus ehk empadronamiento ja sissekirjutus ehk residentsus. 😊

Empadrionamientoga registreerid end haldusüksuses. Kõikidel nii Hispaania kodanikel, kui välismaalastest püsivalt Hispaanias elavatel kodanikel on kohustus end padroniga kohalikus omavalitsuses registreerida. Residentsus on padronist mõnevõrra erinev. Residentsusega registreerid end Hispaania keskregistris Hispaania riigi alalise elanikuna.

Tasub meelde jätta, et padroniga peaksid end sisse kirjutama ainult need inimesed, kes tõesti Hispaanias alaliselt elada plaanivad. Väga palju lihtsalt puhkajad, kes tegelikult ainult 3-4 kuud aastas Hispaanias aega veedavad, on teatud soodustuste nimel end omavalitsusesse sisse kirjutanud, kuid residentsust mitte kunagi taotlenud ja seda peetakse seadusevastaseks. 

Tulles tagasi loo alguse juurde, siis oli meil tõpeoolest padronit vaja ja kähku, sest ilma padronita meie piirkonnas residendiks ei saa.

Meie elame Torreviejas. Enne COVID-19 väljastati empadronamientot ainult isiklikult pisikesse linnavalitsuse harukontorisse kohale minekul. Mida me aga alguses ei teadnud, oli see, et kontor oli tõesti väga väga pisike ja väga väga hõivatud. Ja ega me tegelikult ei teadnud päris kindlalt, et mida padroni jaoks vaja on. Ja mida me veel ei teadnud – otseloomulikult ei teeninda meid keegi inglise keeles ja seina peal on suur silt, millega palutakse keeleoskamatutel tulla tagasi tõlgiga. Igasuguste erinevate sekelduste tõttu käisime meie oma padronit 3 korda tegemas. Esimene kord ei saanud me midagi aru, teine kord saime midagi aru, aga võtsime valest järjekorranumbri, kolmas kord suutsime imekombel kõik õiged paberid ja tõlgi kaasa võtta ja oma tähtsa paberi kätte saada. Tänasel päeval on kusjuures kohustuslik Torrevieja linnavalitsuses aeg broneerida, kui meie oma padronit käisime tegemas oli vajalik paaritunnine järjekorras seismine.

Missugused paberid on tüüpiliselt empadronamiento tegemiseks vajalikud?

  • Pass või id-kaart ja selle koopia
  • NIE number või residentsuse kaart ja koopia
  • Escritura – ehk omandiõigust tõestav asja- ning võlaõiguslik leping, millele kinnisvara ostmisel notaris alla kirjutatakse. Tavaliselt piisab copia simplest ehk koopiast.
  • Juhul kui kodu üürid, siis on vajalik üürileping. Kui ei oma, ega otseseselt ei üüri kodu (näitaks elad kellegi juures ilma maksmata), siis on üldiselt vajalik omaniku kirjalik nõusolek sissekirjutamiseks. Mõnikord küsitakse üürilepingu ette näitamisel veel ka omaniku isikutunnistuse koopiat.
  • Enamikes linnavalitsustes küsitakse tõestuseks veel viimast vee ja/või elektriarvet. Samuti võidakse elukoha tõendamiseks vastu võtta ka viimast maamaksu arvet.
  • Enamikes linnavalitsustes on nüüd enamasti vajalik ka eelbroneeringu tegemine ja broneeringukinnituse välja printimine

Nagu näha, siis need on väga üldised nõuded, peame rõhutama, et iga omavalitsus on erinev. Mõnes kohas käib asi väga lihtsalt, mõnes kohas ei taheta näiteks padronit enne residentsust üldse anda, mõnes kohas on vähem bürokraatiat, mõnes kohas rohkem. Siiski leiate enamasti iga omavalitsuse koduleheküljelt, mis on täpselt sissekirjutuseks vajalik.

 

Kui oma jõududega hätta jääd, siis nagu ikka, võta meiega ühendust info@lexlauproperties.com, telefoninumbril +372 502 1703 või meie kontaktivormi kaudu.

 



Jaga seda postitust:

Seotud postitused: